Beton architektoniczny w aranżacji wnętrz. Parę wskazówek jak można go wykorzystać.

Beton architektoniczny jest materiałem chętnie wykorzystywanym w aranżacji wnętrz. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że dobrze łączy się on z innymi materiałami budowlanymi. Łącząc beton ze szkłem, drewnem czy metalem można osiągnąć ciekawe efekty wizualne. Kiedyś kojarzony był z niedokończonym remontem, teraz w odpowiednich kompozycjach jest designerskim akcentem. W artykule przedstawimy parę pomysłów na zastosowanie betonu architektonicznego w różnych postaciach wewnątrz domu.

Betonowe płyty ścianne w salonie, sypialni

Rozpoczynamy od najpopularniejszego rozwiązania w aranżacji wnętrz. Płyty betonowe ułożone na jednej ze ścian jako tło dla telewizora, czy drewnianych mebli. Dobrze także współgra w połączeniu z roślinnością. Można także zastosować dodatkowe oświetlenie z wykorzystaniem ledowych lampek. Warto pamiętać, aby akcesoria i dodatki były spójne z charakterem wnętrza. Wyłania się tutaj pochodzący z Nowego Jorku z lat 60 styl industrialny, który cechuje przestrzeń, minimalistyczny wystrój i chłodna kolorystyka. Powszechnie jest uznawany za wyjątkowo ekskluzywny.

Płyty ścienne z betonu architektonicznego w salonie, aranżacja wnętrz

Beton architektoniczny w łazience i kuchni

Beton architektoniczny jest materiałem trwałym, który nie chłonie wody oraz jest łatwy w pielęgnacji. Dzięki tym cechom sprawdzi się również w łazience czy kuchni. W łazience można zastosować płyty na ścianach, jako element kabiny prysznicowej, a także na podłodze. Z kolei w kuchni na przykład jako blat czy uzupełnienie przestrzeni między blatem a szafkami. Uniwersalny charakter betonu dobrze będzie prezentował się z frontami drewnianymi jak i wysokopołyskowymi. Należy pamiętać o regularnej impregnacji, aby zachowały swój bardzo dobry stan na długo. Odpowiednie preparaty zabezpieczają powierzchnię przed plamami oraz odbarwieniami.

Dodatki do aranżacji wnętrz: donice betonowe

Donice betonowe są świetnym dodatkiem do ogrodu lub na taras. Jednak można je wykorzystać również w aranżacji wnętrz. Donice o małych gabarytach sprawdzą się także jako wazon. Przy donicach większych należy uwzględnić nośność podłoża. Duże donice mogą bardzo dużo ważyć oraz może być problem z ich wniesieniem.

Donica z betonu architektonicznego w salonie, z kwiatami